topgim

Wojewódzki Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Niemieckojęzycznej

Drukuj
Opublikowano Administrator

Dnia 22 marca 2016 roku w Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie odbył się X Jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Niemieckojęzycznej pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W skład jury tegorocznej edycji wchodzili pracownicy naukowi Instytutu Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, burmistrz Tyczyna oraz kierownik CDKiIT w Tyczynie.

Zgodnie z tradycją konkurs dzielił się na dwie kategorie: recytację oraz piosenkę. O wspaniałe nagrody np. kursy językowe, sprzęt elektroniczny i książki niemieckojęzyczne rywalizowali ( w przyjaznej atmosferze) uczniowie z: Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie, Gimnazjum nr 12 w Rzeszowie, Społecznego Gimnazjum w Chmielniku, Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku, Gimnazjum nr 5 w Rzeszowie, Gimnazjum nr 11 w Rzeszowie, Gimnazjum nr 6 w Rzeszowie, Gimnazjum w Tyczynie i oczywiście uczennice z naszego Gimnazjum w Hyżnem.

Nasze gimnazjalistki odniosły wielki sukces:

W kategorii recytacji 1 miejsce zajęła Klaudia Bator z klasy III A, natomiast w kategorii piosenki 2 miejsce zdobyła Aleksandra Zawora z klasy III C.

Wielkie brawa dla naszych zwyciężczyń oraz podziękowania dla p. B. Walickiej – opiekuna naszych uczennic.

Kliknij w miniaturę by obejrzeć większy format zdjęcia.

7s  5s

4s  3s

1s

Wednesday the 19th. Gimnazjum w Hyżnem. All rights reserved.